تبلیغات

به وبلاگ ایرانشهر پرس خوش آمدید امیدوارم لحظات خوبی رادراین وبلاگ داشته باشید.


تیم پزشکی بیمارستان کالیفرنیا تحت نظارت دکتر «نادر پورعطائیان» جراح ایرانی این مرکز موفق شدند در حین گیتار نوازی یک بیمار مبتلا به پارکینسون، ضربان ساز مغزی را در محل مناسب قرار دهند.به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بیماری پارکینسون « براد کارتر» 39 ساله در سال 2006 و از روی لرزش دست وی تشخیص داده شد و درنتیجه وی دیگر قادر به نواختن گیتار نبود.

جراحان مغز و اعصاب بیمارستان کالیفرنیا در لس آنجلس (UCLA) با هدف کنترل و کاهش علائم بیماری به خصوص لرزش دست، اقدام به کاشت یک ضربان ساز درون مغز وی کردند.

تحریک مغزی عمیق (DBS) روش درمانی برای بهبود علائم بیماران مبتلا به پارکینسون محسوب می شود که می تواند به بهبود نسبی علائمی از جمله لرزش دست، کندی سرعت حرکات و سفتی عضلات کمک کند.

در این روش ضربان سازی درون مغز کاشته می شود که با ساطع کردن پالس های الکترونیکی، بخش های درگیر مغز را تحت تأثیر قرار داده و به بهبود علائم کمک می کند.

در این عمل جراحی شگفت انگیز که به صورت آنلاین از اینترنت پخش می شد، تیم جراحی از بیمار خواستند که در اواسط زمان جراحی اقدام به نواختن گیتار کند؛ این اقدام در حین عمل جراحی به پزشکان برای یافتن محل مناسب کاشت الکترودهای مغزی کمک کرد.

این عمل جراحی تحت نظارت دکتر «نادر پورعطائیان» از پزشکان ایرانی بیمارستان کالیفرنیا در لس آنجلس (UCLA) انجام شد؛ جراحان امیدوارند کاشت این ضربان ساز بتواند شدت بیماری پارکینسون «کارتر» بویژه لرزش دست را کاهش داده و در آینده بر روی دیگر بیماران مبتلا به پارکینسون نیز انجام شود.


جراحی کاشت ضربان ساز مغزی برای بهبود علائم پارکینسونجراحی کاشت ضربان ساز مغزی برای بهبود علائم پارکینسونکاشت ضربان ساز مغزی در حین گیتار نوازی بیمارطبقه بندی: اخبار،  اجتماعی،  گزارش،  تصاویر،  دانستنی ها، 
ارسال توسط رسول دیناری
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر شما در مورد فغالیت های شهرداری شهرستان ایرانشهر؟

پیوند های روزانه
اخبار كوتاه