تبلیغات

به وبلاگ ایرانشهر پرس خوش آمدید امیدوارم لحظات خوبی رادراین وبلاگ داشته باشید.


ایرانشهرپرس - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: یک میلیون و 500 هزار گردشگر در طول تعطیلات عید و تابستان امسال از جاذبه های تاریخی و طبیعی استان دیدن کردند.

ˈملک سنجرانیˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرانشهرپرس افزود: آمار ورود گردشگران به سیستان و بلوچستان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 53 درصد افزایش را نشان می دهد.

وی اظهار داشت: بندر چابهار همه ساله با توجه به داشتن هوای بسیار مطلوب در بیشتر ماههای سال بویژه فصل مونسون در مرداد و شهریور بر خلاف سایر بنادر کشور که در فصل تابستان گرم هستند، بیشترین آمار گردشگران استان را به خود اختصاص می دهد.

وی گفت: شهرسوخته، چاه نیمه ها و دهانه غلامان منطقه سیستان و شهرستان زاهدان، سراوان و ایرانشهر در زمینه جذب توریست و گردشگر در رده های بعدی قرار دارند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان افزود: 17 هتل، 30 مهمانپذیر با هزار و 700 اتاق و 12 مرکز پذیرایی و اقامتی در استان با امکانات رفاهی کامل در طول سال بویژه تعطیلات تابستان و نوروز پذیرای مسافران و گردشگران هستند.

سنجرانی با اشاره به وجود 56 منطقه نمونه گردشگری در سیستان و بلوچستان گفت: با تجهیز این مناطق به امکانات جدید زمینه استقبال مناسب از مسافران در طول تعطیلات تابستانی فراهم شده است.

وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان بخشی از سرزمین کهن و باستانی ایران است که مجموعه ای از یادمان های غنی تاریخی و فرهنگی چند هزار ساله این مرز و بوم را تاکنون در خود نگه داشته است.

او گفت: اقلیم چهار فصل استان پهناور سیستان و بلوچستان به گونه ای است که دریا، دشت، کویر، آتشفشان، نخلستان و جنگل را می توان از شمال تا جنوب آن مشاهده کرد.

وی بیان داشت: هر ساله شاهد سفر گردشگران داخلی و خارجی زیادی به سیستان و بلوچستان برای دیدن مناظر زیبا و دل انگیز و جاذبه های تاریخی استان هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان افزود: شهر باستانی سوخته با افزون بر پنج هزار سال قدمت، کوه آتشفشانی تفتان به عنوان چهارمین قله مرتفع ایران که همواره از آن گاز گوگرد متصاعد می شود از جمله جاذبه های دیدنی استان هستند.

سنجرانی اظهار داشت: دامنه زیبای قله تفتان، قلعه های تاریخی، دریای عمان، گل فشان ها و چشمه های گوگردی، کوه های مینیاتوری، جنگل های حرا، رودهای پرآب، شالیزارها، نخلستان های خرما و باغ های موز، انبه و سایر میوه های استوایی از دیگر جاذبه های دیدنی در سیستان و بلوچستان محسوب می شوند.


طبقه بندی: اخبار،  اجتماعی، 
ارسال توسط رسول دیناری
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر شما در مورد فغالیت های شهرداری شهرستان ایرانشهر؟

پیوند های روزانه
اخبار كوتاه