تبلیغات

به وبلاگ ایرانشهر پرس خوش آمدید امیدوارم لحظات خوبی رادراین وبلاگ داشته باشید.


ایرانشهرپرس - رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: سالانه بیش از هفت هزار تن تخم مرغ در استان تولید می شود.

ˈرضا نجفیˈ روز چهارشنبه به مناسبت روز جهانی تخم مرغ به ایرانشهرپرس افزود: این محصول به دلیل دارا بودن پروتئین و آنتی اکسیدان های مفید به عنوان یک غذای کامل برای سلامتی انسان آنقدر اهمیت دارد که از سوی سازمان های جهانی هر سال 17 مهرماه (9 اکتبر) روز جهانی تخم مرغ اعلام می شود.

وی اظهار داشت: سازمان های بین المللی امسال نیز همانند سال های گذشته روز جهانی تخم مرغ را با شعار هر انسان سالم یک تخم مرغ در روز نام گذاری کردند.

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان دارای چهار واحد مرغ تخم گذار به ظرفیت 460 هزار قطعه با تولید هفت هزار تن تخم مرغ است گفت: از این تعداد واحد مرغ تخم گذار فعال دو واحد از محل تسهیلات طرح توسعه بخش کشاورزی امسال در شهرستان نیمروز راه اندازی شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان افزود: سرانه مصرف تخم مرغ در دنیا 20 کیلو، در کشور 10 کیلو و در این استان پنج کیلو گرم است.

نجفی ادامه داد: امسال شش واحد مرغ تخم گذار با ظرفیت 460 هزار قطعه از محل توسعه بخش کشاورزی در شهرستان های سراوان و زاهدان در حال ساخت است که با بهره برداری از این طرح ها شش هزار و 500 تن به تولید تخم مرغ استان اضافه می شود.

وی تصریح کرد: با اتمام ساخت واحدهای مرغ تخم گذار در سیستان و بلوچستان، کل تولید تخم مرغ استان به 13 هزار و 500 تن ارتقا پیدا می کند که جوابگوی مصرف سرانه مردم استان خواهد بود.

وی گفت: طی یک سال گذشته 195 میلیارد و 200 میلیون ریال تسهیلات از محل طرح توسعه بخش کشاورزی برای ساخت هشت واحد مرغ تخم گذار در سیستان و بلوچستان اختصاص یافته است.


طبقه بندی: اخبار، 
ارسال توسط رسول دیناری
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر شما در مورد فغالیت های شهرداری شهرستان ایرانشهر؟

پیوند های روزانه
اخبار كوتاه