تبلیغات

به وبلاگ ایرانشهر پرس خوش آمدید امیدوارم لحظات خوبی رادراین وبلاگ داشته باشید.


مرتبه
تاریخ : سه شنبه 12 اسفند 1393
ایرانشهر پرس - فرماندار ایرانشهر گفت: بر اساس آمارهای موجود اکنون نرخ بیکاری در شهرستان ایرانشهر ۴۳.۲ درصد است که کاهش این نرخ نیازمند اهتمام بیشتر مسئولان در راستای اشتغال زایی است.نبی بخش داوودی اظهار داشت: قطعا این نرخ بالای بیکاری با راه اندازی طرح های گاز و پتروشیمی که از طرح های مصوب دولت است، کاهش چشمگیری پیدا می کند.

وی افزود: ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری دغدغه اصلی دولت تدبیر و امید است و در این راستا کار آفرینی و تولید شغل در دستور کار جدی مسئولاناجرایی این شهرستان قرار دارد.

فرماندار ایرانشهر ادامه داد: در حال حاضر ایجاد اشتغال زودبازده و فعال سازی صنایع کوچک با مشارکت سرمایه گذاران، بهترین گزینه کاهش نرخ بیکاری در کنار طرح های بزرگ گاز و پتروشیمی است که باید به طور ویژه پیگیری شود.

وی هنر و استعداد ساکنان مناطق روستای شهرستان ایرانشهر را در بخش کشاورزی و دامپروی دانست و گفت: باید مسوولان اجرایی شهرستان، پدیده خشکسالی و کم آبی را با کارشناسی مدیریت کنند و بهره برداران و تولید کنندگان منطقه را در کم آبی یاری کنند.

مدیر کل دفتر امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان نیز در ادامه این نشست اظهار داشت: ایرانشهر در منطقه خاصی قرار دارد که باید در مسیر توسعه قرار بگیرد و در این راستا دولت برنامه های ویژه ای برای رشد این منطقه دارد.

علیرضا نورا اظهار داشت:سیستان و بلوچستان سرزمینی است که از شمال تا جنوب پهناور آن دارای ظرفیت ها و پتانسیل های فراونی است ولی متاسفانه ما از لحاظ شاخص ها دچار مشکل هستیم که لازمه رفع آن توسعه و ایجاد زیر ساخت ها است.

مدیر کل دفتر امور اقتصادی استانداری بیان کرد: دولت بر اجرای طرح ها حساسیت ویژه ای دارد در این راستا نیز استاندار سیستان و بلوچستان کمیته های نظارتی را برای بازدید هفته گانه از نحوه اجرای طرح های مصوب ایجاد کرده است.

نورا در پایان از منطقه ویژه ی اقتصادی پتروشیمی در ایرانشهر خبر داد و گفت: ما در امر زیرساخت هایی همچون گاز، راه آهن و فرودگاه مشکلی نداریم، اما تنها دغدغه مهندسین مشاور این طرح عظیم تامین آب است که یکی از گزینه های رفع آن لوله کشی از دریای عمان  است تا شهرستان دجار کمبود آب نشود.
طبقه بندی: اجتماعی،  فرهنگی،  گزارش،  اخبار شهرستان ایرانشهر،  اخبار فرمانداری شهرستان ایرانشهر، 
ارسال توسط رسول دیناری
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر شما در مورد فغالیت های شهرداری شهرستان ایرانشهر؟

پیوند های روزانه
اخبار كوتاه