تبلیغات

به وبلاگ ایرانشهر پرس خوش آمدید امیدوارم لحظات خوبی رادراین وبلاگ داشته باشید.


   سالانه 480هزار تن محصول خارج از فصل درسیستان و بلوچستان تولید می شود
زاهدان - رییس سازمان جهاد كشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: سالانه 480 هزار تن محصول خارج از فصل از زمین های كشاورزی نقاط مختلف استان بویژه شهرهای جنوبی برداشت می شود.

'محمد كیخا' روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 24 هزار هكتار از زمین های كشاورزی سیستان و بلوچستان به كشت محصولات خارج از فصل اختصاص دارد.

 وی اظهار داشت: بیشترین محصولات خارج از فصل به دلیل مناسب بودن شرایط آب و هوایی در شهرهای جنوبی سیستان و بلوچستان مانند چابهار، سرباز، كنارك، ایرانشهر و نیكشهر كشت می شود......

رییس سازمان جهاد كشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: هندوانه، پیاز و گوجه شاخص ترین محصولات خارج از فصل استان هستند كه علاوه بر بازارهای داخلی قابلیت صادرات به كشورهای حوزه خلیج فارس و برخی كشورهای اروپایی را نیز دارند.

 وی افزود: بهبود الگوی كشت محصولات اقتصادی و پربازده، افزایش عملكرد كمی و كیفی تولیدات با اعمال افزایش بهره گیری از بذرهای اصلاح شده، توسعه كشت های توام به منظور بهره برداری بیشتر از آب و خاك، توسعه كشت با سیستم آبیاری تحت فشار و استفاده از انواع مالچ و ترویج استفاده از كودهای آلی، بیولوژیك و كمپوست از مهمترین اقدامات سازمان جهاد كشاورزی سیستان و بلوچستان برای بهبود وضعیت كشت محصولات خارج از فصل در استان است.
طبقه بندی: اخبار استان، 
ارسال توسط رسول دیناری
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر شما در مورد فغالیت های شهرداری شهرستان ایرانشهر؟

پیوند های روزانه
اخبار كوتاه